Success stories – naše úspěšné projekty

S výběrem jazykové školy Lungua Viva neprohloupíte – firemní kurzy a jazykové kurzy děláme už dlouho a víme, jak na to. Zárukou kvality je široká síť zkušených lektorů a naše touha vyjít vstříc každému z Vás. Podívejte se na některé z našich úspěšných projektů.

Cerge-EI

Centrum pro ekonomický výzkum a postgraduální vzdělání Univerzity Karlovy v Praze

CERGE-EI je akademická instituce, která poskytuje ekonomické postgraduální vzdělání po vzoru amerických univerzit a zároveň provádí výzkum v oblasti teoretické ekonomie a hospodářské politiky. Jeho budova se nachází v historickém centru Prahy. Tato instituce byla založena Janem Švejnarem a Josefem Zeliencem v roce 1991 s cílem vychovat novou generaci ekonomů ze zemí bývalého východního bloku.

Na CERGE-EI studuje přibližně 120 studentů z více než 30 zemí celého světa, zejména střední a východní Evropy a zemí bývalého Sovětského svazu. Stálými pedagogickými pracovníky CERGE-EI je v současné době 19 vědců. Většina z nich získala doktoráty z ekonomie na renomovaných univerzitách v USA a západní Evropě.

Spolupráce:

Ve spolupráci se Cerge-EI jsme realizovali jeden z největších a nejúspěšnějších projektů. Cílem bylo připravit zahraniční studenty ke studiu na vysokých školách v českém jazyce. Studenti přijížděli s nulovou znalostí jazyka a během školního roku jsme je nejen připravili na úspěšné složení přijímacích zkoušek, ale i na komfortní pocit při následném studiu. V průběhu projektu jsme vyvinuli a standardizovali studijní plány, systém ověřování znalostí a systém kontroly kvality výuky. Zadavatel měl velmi vysoké požadavky na efektivitu, průhlednost a organizovanost celého projektu. Celkem jsme odučili tisíce lekcí českého jazyka a stovky lekcí anglického jazyka ve velmi vysoké kvalitě. Na projektu pracovalo kolem padesáti lektorů a bylo velmi příjemné spolupracovat s řadou z nich, protože to byli nejen profesionálové, ale i osobnostně velmi vyzrálí lidé. Součástí projektu byl i návrh, vývoj a standardizace jazykové zkoušky na úrovní certifikace českého jazyka, kterou díky její kvalitě a propracovanému systému postupně začali uznávat vysoké školy v ČR jako součást podkladů k přijímacím zkouškám.

Výsledky:

  • Vývoj a standardizace studijních plánů výuky češtiny pro zahraniční studenty
  • 96% úspěšnost složení zkoušek na vysoké školy
  • Vývoj a standardizace certifikace a její akceptace některými vysokými školami
  • Odučeno tisíce hodin českého jazyka a stovky hodin angličtiny

DHL

je mezinárodní společnost, která je součástí přední světové logistické skupiny Deutsche Post DHL. Tržby skupiny dosáhly v roce 2010 více jak 51 miliard euro.

DHL nabízí integrované služby a upravená řešení zaměřená na zákazníka pro řízení pohybu a přepravy dopisů, zboží a informací.

Společnost založili v San Francisku před více než 40 lety tři talentovaní podnikatelé - Adrian Dalsey, Larry Hillblom a Robert Lynn. DHL rostla kontinuálně fenomenální rychlostí. DHL představuje globálního lídra na trhu mezinárodní expresní přepravy a logistiky. Dnes mezinárodní síť DHL spojuje více než 220 zemí a území po celém světě. DHL také nabízí bezkonkurenční znalosti a zkušenosti v oblasti expresní, letecké a námořní nákladní přepravě, pozemní přepravě, smluvní logistice i v mezinárodních poštovních službách.

Spolupráce:

Pro DHL jsme zajišťovali výuku anglického, českého, německého a francouzského jazyka pro zahraniční odborníky. Ve firmě probíhali skupinové kurzy, individuální výuky, intenzivní kurzy i odborné semináře                       na téma obchodní korespondence, prezentace, profesionální telefonická komunikace, odborná technologie v daných jazycích.


Zoo Praha

Největší, nejznámější a nejnavštěvovanější zoologická zahrada v České republice. V roce 2011 jí navštívilo cca. 1 400 000 návštěvníků, narodilo se 1 300 mláďat a do volné přírody Mongolska se podařilo vypustit 4 koně Převalského.

V ZOO Praha najdete Pavilon Indonéské džungle, největší stavbu pro zvířata v České republice, s prostředím tropického deštného lesa, Pavilon goril, který je domovem jediné skutečně funkční gorilí rodiny v českých zoo nebo Africký dům se skupinou žiraf Rothschildových a pětihektarovým výběhem pro další africké kopytníky a mnohé další. O vše pečuje tým velmi motivovaných pracovníků.

Spolupráce:

V rámci projektu ZOO jsme realizovali několik let výuku anglického a německého jazyka pro zaměstnance na různých pozicích – od manažerských po provozní. Studijní plány kurzů byly uzpůsobeny konkrétním potřebám jednotlivých skupin a věříme, že díky znalosti jazyka se naši studenti lépe orientovali při komunikaci se zahraničními návštěvníky ZOO.


Ministerstvo vnitra České republiky

Zadání MVČR byla příprava a realizace intenzivních kurzů anglického jazyka v několika úrovních pro vybrané zaměstnance. Výuka probíhala v čtrnáctidenních blocích od 8,00 do 16,00 a studenti nám poskytovali velmi dobré reference na provedení kurzů, kvalitu výuky, prostředí ve škole, ale hlavně užitečnost a efektivitu výuky. Vzhledem k velké intenzitě se i v průběhu jednoho dne střídali různé lektoři – jak čeští učitelé, tak rodilý mluvčí. Studenti dostali skripta vypracovaná na daná témata – např. příprava zahraniční cesty, společenská konverzace, meeting, negociace atd.


METRO Praha

Vydavatelství METRO Česká republika, a.s., je vydavatelem deníku Metro, který dnes představuje největší mezinárodní a nejrychleji rostoucí noviny světa. Vychází ve více než 100 metropolích 20 zemích Evropy, Asie, Severní a Jižní Ameriky. Díky mezinárodní síti, která čítá více než 400 novinářů, si v deníku Metro můžete přečíst exkluzivní rozhovory s takovými celebritami, jako jsou Nicole Kidman, Steven Spielberg, George Clooney, Tom Cruise či osobnostmi od Dalai Lamy počínaje a Billem Gatesem konče. Nejen proto se stal deník Metro nejoblíbenějšími novinami mladých, vzdělaných a časově vytížených obyvatel velkých metropolí.

České vydání deníku Metro je distribuováno zdarma v Praze a dalších 50 městech v průměrném denním nákladu 350.000 výtisků. METRO reprezentuje největší pražský a pátý nejčtenější český zpravodajský deník. Deník se zaměřuje na mladé a aktivní čtenáře, čemuž odpovídá i osobitý layout a obsah novin.

Spolupráce:

Pro společnost Metro Česká republika jsme zajišťovali výuku anglického, španělského a francouzského jazyka ve formě skupinových a individuálních kurzů. Vzhledem k pracovní náplni studentů byla výuka velmi náročná organizačně a součástí našeho servisu se stalo nutné přesouvání lekcí v rámci týdenní bloků. Součástí výuky byla i rychlá pomoc při přípravě firemních podkladů, krátkých překladů a firemní komunikace.


Jazykový audit

V průběhu existence školy jsme navrhli a začali realizovat jako součást zakázek několik činností, které postupem doby převzaly i další jazykové školy na českém trhu a staly se tak standardní součástí jejich nabídek. Jako jeden z nejužitečnějších se ukazuje jazykový audit, který ovšem většina jazykových škol nabízí jako přezkoušení jazykových znalostí zaměstnanců zadavatele. V našem podání je ovšem jazykový audit i součást personální a ekonomické politiky firmy. Analyzujeme aktuální stav ve firmě v oblasti výuky jazyků, případně celkově vzdělávání – začlenění do systému odměňování, realizaci a efektivitu kontrolních mechanismů, strukturu rozpočtu, systém organizace, popis pracovních pozic a z toho vyplývající konkrétní zaměření výuky atd. Cílem je nejen naučit jazyk, ale i zajistit maximální efektivitu vynaložených prostředků. Ve většině případů se nám podařilo snížit náklady na výuku a zvýšit spokojenost jednotlivých studentů.

V současné době věříme, že stejným hitem se stane i jazykový koučing.


Pomaturitní studium s rekvalifikací

Pomaturitní studium jazyka je velmi dobře investovaný čas. Velmi dobře se v jazyce zdokonalíte, případně složíte nějakou zkoušku, při studiu můžete i pracovat, pořád máte statut studenta a výhody s ním spojené. Ale co když se ani příští rok nedostanete na vysokou školu nebo jednoduše nebudete chtít? Právě pro Vás jsme připravili produkt – pomaturitní studium s rekvalifikací a získali akreditaci Ministerstva školství.  Studujte jazyk a současně získejte rekvalifikaci v oborech jako je personalista, obchodní manager atd.

 

Reference